Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak dobrze uczyć dziecko programowania?

Jak dobrze uczyć dziecko programowania?

Programowanie dla dzieci. Czy warto?

Jest to pierwsze pytanie, jakie zadają rodzice dzieci zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy o umiejętności koderskie. Z jednej strony intuicja podpowiada, że umiejętności informatyczne w XXI wieku są oczywistym kierunkiem, w jakim powinno rozwijać się najmłodsze pokolenie. Z drugiej jednak hasło programowanie kojarzy się z zajęciem wymagającym matematycznego i informatycznego zarówno zacięcia, jak i geniuszu. Okazuje się, że programowanie łączy w swoim kierunku osoby o różnorodnych zainteresowaniach i talentach. Ponadto szacuje się, że niedobór programistów na rynku będzie stale wzrastał, więc jest to jeden z najbardziej wartościowych kierunku edukacyjnych.

Motywacja do nauki programowania.

Aby kurs programowania dla dzieci był czymś, z czego młody słuchacz będzie zadowolony i przynosił mu on satysfakcję, musi być dobrany odpowiednio do wieku i oczekiwań młodego ucznia. Jakie są najlepsze opcje? Już podpowiadamy:

  1. Nauka programowania dla dzieci online.

Ciekawe rozwiązanie dla rodzin, dla których dowóz dziecka na stacjonarne kursy byłby kłopotliwy. Ten typ nauki może stać się także odpowiedzią na to, co zrobić, aby czas dziecka spędzony przed komputerem był produktywny. Różnego rodzaju kursy kodowania dla dzieci online to szereg różnych atrakcji i możliwości. Niezależnie od tego, w jaki język programowania lub kierunek informatyczny chce się zagłębiać dziecko, ważne jest, aby miało ono oparcie w kimś, kto się na tym zna. Jeżeli w rodzinie znajduje się programista, może zdecyduje się on na spędzanie od czasu do czasu chwili z dzieckiem, aby wspomóc je w nauce, poprowadzić przez problematyczne tematy itp. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest postawienie na warsztaty programowania dla dzieci, które gwarantują nadzór mentorski na każdym etapie kursu. W ten sposób dziecko może śmiało poznawać kolejne tajniki, jak i zatrzymywać się na dłużej przy niejasnościach lub zagadnieniach, w których popełni błędy.

  1. Warsztaty programowania dla dzieci.

Jeszcze bardziej rozwijającą potencjał programistyczny są stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci. Legnica podobnie do większości polskich oferuje takie zajęcia w ramach ciekawych zajęć dodatkowych. Jednymi z nich są nasze kursy kodowania, które zorganizowane są w odpowiedni sposób, aby przekonać i zatrzymać przy sobie zachwyconych słuchaczy i ich rodziców. Dobry stacjonarny kurs programowania to taki, który posiada odpowiednie materiały, dopasowane do wieku dziecka, stawia przede wszystkim na praktykę, jak i można w trakcie jego trwania liczyć na stały nadzór ze strony nauczycieli.

  1. Aplikacje do nauki programowania.

Wśród nich można wymienić różnego rodzaju gry, programy i aplikacje połączone z różnego rodzaju „fizycznymi” zabawkami, które wciągają w świat programowania i dają młodym programistom możliwość rozbudzenia programistycznej pasji. Niektóre z gier i programów, przeznaczone są nawet do nauki „dorosłych” języków programowania, w których młodzież w wieku szkolnym może zdobyć świetne umiejętności.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *