Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Legnica.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Legnica.

Co to są dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Każde pokolenie jest odpowiedzialne za to, aby wprowadzić kolejne – młodsze w obszary nauk i umiejętności, które popchną do przodu rozwój naszego społeczeństwa. Czasami pozwalamy dzieciom na kształcenie się w konkretnych dziedzinach życia, czasami stawiamy na rozwój wielotorowy. Ważnym zauważenia jest fakt, że niezależnie od formy i tematyki zajęć, wszelkie warsztaty prowadzone przez wykwalifikowane do pracy z dziećmi osoby, to czas, który rozwija. Począwszy od rozwoju społecznego, poprzez różne formy kształtowania się umiejętności miękkich takich jak empatia czy praca w zespole, aż po poznawanie potrzebnych w przyszłym życiu informacji i zdolności.

Prawdą jest, że większe miasta mają zazwyczaj dużo większy wybór, jeżeli chodzi o ciekawe i zajmujące zajęcia dodatkowe dla dzieci. Legnica także może pochwalić kilkoma interesującymi opcjami. Czym takim? Zaczynam krótki przegląd.

Mali artyści

Wszelakie zajęcia artystyczne to standard w branży zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Możliwości są tu w dużej mierze nieograniczone, gdyż najczęściej potrzeba tylko skrawka przestrzeni i zapału. Co można znaleźć w Legnicy? W tym kierunku najlepiej wychodzi Młodzieżowy Dom Kultury, który oferuje szereg świetnych zajęć dodatkowych rozwijających kreatywność i zapał do tworzenia. Z różnorodnych zajęć MCK oferuje duży wybór zajęć plastycznych, gdzie dzieciaki mają szansę poznać mało znane techniki, a nawet historię sztuki. Tak kompleksowe zajęcia na pewno nie pójdą na marne, a dzieciaki nie dość, że ciekawie spędzą czas, to rozwiną się twórczo.

Akrobacje dla zdrowia

Kultura fit coraz bardziej przenika do naszego społeczeństwa, za pomocą zarówno trendów choćby w mediach społecznościowych, jak i coraz większemu udziałowi różnego rodzaju siłowni i studiów fit w rynku. Jeszcze do niedawna miejsca te, przeznaczone były wyłączone dla dorosłych, teraz powoli się zmieniają. Zmiany te nie ominęły też legnickiego studia Fit Power. W grafiku zajęć, wśród wielu propozycji dla dorosłych na ruchowe zajęcia popołudniowe, odnajdziemy też opcje dla najmłodszych. Możemy posłać nasze dziecko na zajęcia taneczne, gdzie pozna mix technik pozwalających na umuzykalnienie się, naukę rytmu i świetną zabawę ruchową. Ponadto Fit Power oferuje także zajęcia z akrobatyki. W dzisiejszych czasach tego typu zajęcia ruchowe na pewno nie zaszkodzą a wręcz przeciwnie, może dzięki nim nasze dzieci nie dopadnie plaga nadmiernej wagi i problemów zdrowotnych.

Karate dla przedszkolaka

I nie tylko. Różnego rodzaje sztuki walki, to interesujący dział sportowy, który pomimo nazwy ma bardzo niewiele wspólnego z agresją. Wręcz przeciwnie. Instruktorzy uczą dzieci nie tylko technik samoobrony, ale także umiejętności spojrzenia na świat z odpowiedniej perspektywy, empatii i metod relaksacyjnych. W fizycznych aspektach rozwoju takie zajęcia kształtują odpowiednią sylwetkę, równowagę, kondycję. Tak jak inne zajęcia pozaszkolne dla dzieci, tak i sztuki walki są świetnym wyborem dla dzisiejszych-  zamkniętych w czterech ścianach dzieciaków, które aktywność fizyczną traktują raczej jako przykry obowiązek. W Klubie Sztuk Walki Shodan kadra świetnych instruktorów pozwoli najmłodszym na wyładowanie rozpierającej je energii, a odpowiednio dostosowane do wieku treningi zadbają o zdrowy rozwój fizyczny.

Wychowaj małego geniusza

Nic nie rozwija lepiej intelektualnie, niż różnego rodzaju zajęcia, mające na celu pobudzenie odpowiednich obszarów mózgu. Wśród takich jak te odpowiedzialnych za twórczość, ale i logiczne myślenie. Różnego rodzaju kółka naukowe, eksperymenty czy zajęcia informatyczne, które przekazują ważne informacje mające wpływ na postrzeganie świata, są najprostszą drogą do wychowania przyszłego człowieka sukcesu. Jak na XXI wiek przystało, coraz częściej odchodzi standardowej edukacji ścisłej, a stawia się zajęcia komputerowe, robotykę, konstrukcje. Warsztaty programowania dla dzieci w Legnicy w naszej szkole Zaprogramowani.com (zapraszamy do oferty tutaj), wypełniają powstałą lukę na rynku o ciekawe i pobudzające pasję zajęcia. Dzięki nim, dziecko rozwija się na szereg różnych sposobów, od pobudzenia funkcji intelektualnych po rozwój społeczny.

Jak namówić rodziców na zajęcia dodatkowe?

To pytanie zadają sobie często starsze dzieci zainteresowane jakąś aktywnością, jak i placówki organizujące różnego typu zajęcia pozalekcyjne. Przede wszystkim należy uświadamiać rodziców, że sama nauka szkolna i czas wolny dziecka, nie dadzą mu tyle, ile dopasowane do jego zainteresowań i potrzeb cykliczne warsztaty. Możliwości pogłębiania pasji z mentorem w grupie rówieśników wnoszą do rozwoju dużo więcej i na dużo więcej sposobów kształtują młodego człowieka, w porównaniu z samodzielnym zagłębianiem się w interesujące go kierunki.


Komentarze

  1. Sarra

    No właśnie rodziców czasem wyjątkowo trudno namówić, a raczej przekonać że zajęcia dodatkowe to nie jest już luksus, tylko rzecz niemalże niezbędna chcąc mieć wszechstronnie wykształcone dziecko. W dużych miastach jest ot już oczywiste, natomiast w mniejszych miejscowościach czy wsiach zajęcia dodatkowe dla dzieci kojarzą się często innym z wywyższaniem się i promocją dziecka. Jest to przykre, ze w XXI wieku edukacja nadal niektórym kojarzy się ze zbędnym luksusem :(. Mam tylko nadzieję, ze świadomi rodzice mający możliwości posłać dzieci na kursy i warsztaty pozalekcyjne, nie będą zwracać uwagi na to, co mówią inni i skupią się na dobru dziecka.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *